Apple Samsung’a 180 milyon dolarlık ikinci bir tazminat davası açtı. İki devin patent savaşını takip edenler hatırlayacaktır; Apple’ın, tasarımlarını kopyaladığı gerekçesiyle Samsung hakkında daha önce açtığı davanın, 5 Aralık’ta karara bağlanmasının ardından, 15 Aralık’ta Samsung, 548 Milyon dolarlık bu patent kararı için temyize gitmişti. Ancak Samsung temyizden sonuç alamayıp 548 milyon doları henüz ödemişken, daha cüzdan soğumadan :) Apple tarafından bir darbe daha geldi : 180 milyon dolarlık ikinci bir tazminat davası.

Bu yeni davanın gerekçesi ise, Samsung’un, Apple patentlerini ihlali davasında ilk kez suçlu bulunduğu 2012’den sonra satılan 5 akıllı telefon modeli ile ilgili ilave hasarlar. Apple, iddiayı dün itibariyle California bölge mahkemesine teslim etmiş durumda fakat söz konusu 5 telefon modelinin hangileri olduğu, dosyanın henüz halkın incelemesine kapalı olmasından dolayı, bilinmiyor.

Samsung’un davada suçlu bulunup, bu “ilave hasarlar” için ödeme yapmaya mahkum edilip edilmeyeceği henüz belli değil, fakat yeni haberler geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.