Apple’a yakın kaynaklardan açıklanan bilgilere göre Apple mart ayında gerçekleştirmeye hazırlandığı etkinliğinde, Apple Watch 2 ve iPhone’un 4 inçlik yeni modeli iPhone 6C‘yi tanıtmayı planlıyor.

Kesin bir bilgi olmamakla birlikte, daha küçük bir iPhone ihtiyacı duyanlar için üreteceği konusulan 6C modelinin, A9 çip kullanacağı yine söylentiler arasında. Özelliklerinin Apple’ın son çıkardığı 6s serisinden iyi olmayacağı muhtemelen 6 serisi ile eşdeğer teknik özelliklere sahip bir cihaz planladıkları da bilgiler arasında.

Rakiplerin yeni akıllı saat modellerini açıklamasıyla gözler Apple’a çevrilmişti. Mart ayında rakiplerine gerekli cevabı vereceğinin sinyallerini veren Apple, her zaman ki gibi cihaz özellikleri hakkında açıklama yapmış değil. Ekranın şeklinin nasıl olacağı ve tasarımının ne şekilde değişeceği bilinmemekle birlikte tahminler Facetime görüşmeleri için kamera, wireless, pil ömrü ve sağlık takip seçeneklerine yönelik geliştirmeler yapacağı yönünde. Premium modeller için yeni konseptlerin de Apple Watch 2 lansmanıyla geleceği paylaşılmış.

Her zaman ki gibi bir Apple etkinliği öncesi dedikodular şimdiden dolaşmaya başladı. Etkinlik tarihi yaklaştıkça nasıl ‘haberler’ açıklanacak hep birlikte göreceğiz.

Akıllı saat severler için özel olarak hazırladığımız ‘Sizin için En Uygun Akıllı Saat‘ yazımızdan kendinize en uygun saat kullanımınızı öğrenmeyi unutmayın.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.