Drone’la çekilen yeni bir video, Apple’ın yeni üssü Apple Campus 2’nin en etkileyici özelliklerini ve nasıl dev bir yapı olacağını gösteriyor. Apple Campus 2 drone görüntüleri aynı zamanda tesis içerisinde, yeraltına kurulacak yenilikçi konferans salonunu da içeriyor.

Apple Campus 2 Nedir?

Apple Campus 2, Apple’ın artık bulunduğu binaya sığmayacak kadar büyümesi ve çevre dostu mimari anlayışının gelişmesiyle, yapısında geri dönüştürülebilir malzemeler kullanılarak yapılan, güneş enerjisinden faydalanmak amacıyla üst kısmının panellerle kaplandığı, oval şeklinde, uzay gemisi kılıklı yeni Apple şirket kampüsü, tesisidir.

2014’ün başlarında inşaatına başlanan yapı, camların takılabileceği düzeye geldi. Fakat dev bir halka şeklindeki yapıda gelinen aşama, bununla da sınırlı değil.

Aşağıdaki videoda aynı zamanda, Apple’ın yeni 1000 koltuklu yeraltı konferans salonu da göze çarpıyor .

Droneların bu kadar popüler olduğu bir zamanda, yapılan inşaat ve projelerin – özel yasa ile korunmadığı sürece – görüntülerinin alınması sürpriz değil, ve aslında epey de güzel bir şey. Az önce izlediğiniz videoyu da, bir teknoloji sitesi veya televizyon değil, Duncan Sinfield isimli bir YouTube kullanıcısı DJI’ın Inspire 1 drone’u ile çekmiş.

Drone’u inşaatın tam üzerinden geçirmeyi bir şekilde başaran Sinfield, yukarıda da bahsedildiği üzere, yeraltı konferans salonunun bile görüntüsünü almayı başarmış. Tanıtımlarıyla ünlü olan Apple’ın böyle büyük bir salon ve daha da büyük bir sahne arkası inşa etmesi de, oldukça anlaşılır bir şey.

Daha geniş açılı çekimlerde ise, geleceğin teknolojilerine yuva olacak ARGE binasının neye benzeyeceğine dair fikir edinebilirsiniz. Kim bilir, belki yeni bina ve tesisin gazıyla bambaşka bir iPhone veya iPad tasarlarlar burada. Veya artık yavaş yavaş detayları gelmeye başlayan, Apple Car için ayrı bir bölüm olabilir içerisinde. Tüm bunları, ancak inşaat tamamlandığında anlayacağız.

Ve eğer Apple proje planına sadık kalabilirse, bu yılın sonunda, Apple’ın uzay üssü tadındaki ofisinin iç tasarımlarını görebileceğiz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.