İnternetle ilk tanıştığımız zamanları asla unutmamışızdır eminim. Çevirmeli modemin gizli gizli internete girmeye imkan ihtimal vermeyen cızırtısı, yarım saatte indirilen müzik dosyası, 10 dakikada kaydedilen resimler. Biliyorum, o zamanları özlemediniz. Bazen aklıma geldiğinde tekrar o günlere döndüğümü hissetsem de, bir sitenin bu kadar gerçek bir deneyim yaşatıp beni anında o güne götürebileceğine inanmazdım.

Oldweb.today adındaki site, eskiden kullandığınız internet tarayıcı versiyonunda ve bağlantı hızında, eski ızdıraplı internet deneyimini tekrar sunuyor. Çocuğunuz varsa, bu zamanları anlatamıyorsanız açın gösterin. O günleri hayal meyal hatırlıyorsanız Oldweb.today‘e sadece bir göz atın, tüm anılarınız canlanacak. İlk siteye girdiğimde, sonradan yüklenen resimleri yadırgamamla 15 sene geriye gitmem aynı anda oldu.

oldweb-today-nostalji-site

Bu karışık duyguları sizin de yaşamanız için işte talimatlarOldweb.today adresine girin, browser kısmından tarayıcınızı seçin gerisini ayarlamak zaten zaman makinası gibi, ‘geleceğe dönüş’ filminden hepiniz konuyu az çok biliyorsunuz. Hazır olduğunuzda ‘surf the old web’ butonuna tıklayın ve bir süre arkanıza yaslanın. İyi eğlenceler.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.