Sunum hazırlamak çok vakit alan, yetenek ve tasarım becerisi isteyen, çoğu zaman da angarya tabir edebileceğimiz bir iş. Hele ki, zahmetle hazırladığınız sunuma göz ucuyla bakılan bir toplantı masasında bulursanız kendinizi, bu acının katlanarak artması çok normal oluyor. Ama yine de, bir içeriğin anlaşılmasını, sindirilebilir olmasını arzu ettiğinizde, bunu iletmenin en pratik ve faydalı yolu da yine kaliteli görsel sunum ve bütünlükten geçiyor. Bu noktada da kim ne derse desin, sevgili Power Point, biraz eksik kalıyorsun. Eh, sıkışık iş saatleri ve yığınla iş arasında da photoshop açıp tasarım yapmayı bırakın, insan paint bile açmaya vakit bulamayabiliyor.

Tüm bu materyal hazırlama angaryasını aşabilmek, farklı kanallarda da etkin kullanılabilecek içerikleri yaratmak için “infografik” dediğimiz içerik türü öne çıkıyor. Sizleri zahmetten kurtarmak için, bu yazımızda da, bizim “çıtır çıtır” içerik tabir ettiğimiz bu infografikleri pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz 5 platforma yer vermek istedik.

Aşağıdaki sitelerin her biri onlarca ücretsiz şablon sunarken, daha da iyi tasarımlar isteyenler için ise uygun ödemeli planlar da, seçenekler arasında.

Güle güle kullanın efendim.

Rengarenk infografiklerinizi Kafa Tech ekibi ile paylaşmayı da unutmayın! :)

Easel.ly – Create and share visual ideas

easely

Infogr.am

Here you can find many great free charts and infographics and even you are able to upload your own pictures and videos to make great infographics.

infogram

Visual.ly – Original visual content for brands

visually

Picktochart – Making information beautiful has never been easier

 

pictochart

Venngage – Everything that you need to create and publish infographics is right here.

vengage

1 Yorum

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.